Ju jeni vizitori 4698301

Mireseerdhet

Telefone 0035542250599
Home » Luxury villa for Rent/Sale Vile Luksoze per Qira/Shitje
 • DSC_2605
  Full Screen
  • DSC_2605%1/21
  • DSC_2599%2/21
  • DSC_2617%3/21
  • DSC_2600%4/21
  • DSC_2603%5/21
  • DSC_2602%6/21
  • DSC_2578%7/21
  • DSC_2615%8/21
  • DSC_2614%9/21
  • DSC_2577%10/21
  • DSC_2573%11/21
  • DSC_2576%12/21
  • DSC_2588%13/21
  • DSC_2589%14/21
  • DSC_2594%15/21
  • DSC_2581%16/21
  • DSC_2593%17/21
  • DSC_2592%18/21
  • DSC_2612%19/21
  • DSC_2582%20/21
  • DSC_2583%21/21
  1/21
  DSC_2605
 • Detajet perberese te prones
  • Reference: MB 3023
  • Tipi i prones: Vile
  • status: e re
  • Distrikt: Tirana
  • Qark ose prefekture: Tirana
  • Qytet: Linze
  • zone: - - -
  • Zona e brendshme: 756 m²
  • Mbulim zone: 756 m²
  • Zone toke: 1.575 m²
   • Per qira  6 000 €
 • Detajet e prones

  The villa is located in the road which leads to Dajti mountain, near Linza, only 8 km away from the center of Tirana.
  If you are tired from the buzzing of the city and the smog of the center, this is villa is the ideal choice for you.
  The position of it gives you a sight worth of seeing.

  The villa is organized in 4 floors:
  In the first floor there is one living room (160 m2), the kitchen, 1 toilet and 1 storage room. The whole floor has a huge veranda with a spectacular view.
  In the second floor there are 3 bedrooms, 2 toilets.
  In the main bedroom there is a wardrobe and 1 toilet with bathtub with bubbles.
  The third and the fourth floor have the same organization.
  Totally there are 6 bedrooms, 2 living rooms, 6 toilets.

  Projected from an German engineer, designed with a good taste and style also from an German architect.
  The villa has high quality of investation, everything is imported from Germany.
  Double glass window wich make a perfect acoustic and thermic isolation.
  The hydraulic system is from steel pipes resistent from rust.
  The heating system is compound from solar panels outside and with specific pipes under the floor which give full heating for the whole villa.
  This system allows the energy to remain equal to other normal apartments.

  Extra: Security system, generator, winter and indoor.outdoor pool, fittnes, 2 post parking places, warehouse.


  Vila ndodhet rruges malit te Dajtit, prane Linzes, vetem 8 km larg qendres se Tiranes.
  Nese jeni lodhur nga zhurmat, smogu qytetit te Tiranes, atehere kjo Vile eshte zgjidhja ideale per ju.
  Pozicioni saj te ofron nje pamje fantastike te qytetit.

  Vila perbehet nga kater kate:
  Ne katin e pare ndodhet 1 sallon i madh (160 m2), kuzhina e gatimit, 1 tualet, 1 depo.I gjithe kati ka dalje ne nje verande ta madhe panoramike.
  Ne katin e dyte ndodhen 3 dhoma gjumi, 2 tualete. Ne dhomen matrimoniale nodhet 1 garderobe dhe 1 tualet (30 m2) me hidromasazh.
  Kati 3 dhe i 4 ka te njejtin organizim. Ne total jane 6 dhoma gjumi, 2 sallone ndenjeje, 6 tualete.

  Projektuar nga inxhinier Gjerman, arreduar me shije dhe stil nga arkitekt po Gjerman.
  Investimi i bere ne vile eshte teper cilesor, cdo gje eshte importuar nga Gjermania:
  Vetratat dopio-xham bejne nje izolim perfekt, termik dhe akustik.
  Sistemi hidraulik eshte bere me tuba inoksi, rezistente ndaj ndryshkut.
  Ngrohja mundesohet nga panelet diellore, ku serpentinat poshte dyshemes ngrohin te gjithe ambientin.
  Fale ketij sistemi kostoja e energjis eshte e barabarte me ate te nje apartamenti.

  Ekstra: Sistem sigurie, gjenerator, pishine dimerore/verore, ambient fitnesi, garazhd per 2 makina, magazine.
 • Te paraqitura

  • Siperfaqet
   • planimetria 756.00 m²
   • Zone toke 1575.00 m²
   • Zone interneti 756.00 m²
 • Mesazhi juaj u dergua me sukses

  Menyre Kontakti

  emer
  Telefone
  email
  Mesazh
 • Te dhena per agjentin

  Ani Xhaferraj
  Telefone: 0694004133
  email: a.xhaferraj@c21mbproperties.al
 • Detaje per agjensi

  CENTURY 21 MB Properties
  Telefone: +355 04 245 2 245
  email: info@C21mbproperties.al
 • Harta